Günlük Kiralık Ev Sektörü Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

günlük kiralık ev güvenilir miÜlke genelinde günlük olarak kiraya verilmek suretiyle işletilen ev sayısı 150 bine ulaşmış durumda. Buna rağmen günlük kiralık ev sektörünün sınırlarını belirleyen ne bir yasa nede bir kanun yok. Hal böyle olunca yüzlerce mağdur müşteri ve çok çeşitli başlıklar altında gördüğümüz günlük kiralık ev şikayetleri ile karşılaşmamak elde değil. Sanal alemde çeşitli platformlarda gördüğüm bu şikayet ve soru başlıklarını tek tek elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışacağım.


Günlük Kiralık Ev İşi Yasal Mı ?

En sık karşılaştığım sorulardan biri bu. Günlük kiralık ev işi yapmak isteyenlerin ve günlük ev kiralayan kişilerin ortak sorusu. Günlük kiralık ev işi yasal mı ?

Kanunlarımızda günlük ev kiralama işi yasaktır diye bir yasa yok. Sorunsuz bir şekilde günlük kiralık ev işi yapmanın 2 şartı vardır. 1. Bu işi ailelerin oturduğu bir apartmanda yapmayacaksınız. Bina ya tamamen kendinize ait olacak, yada sadece günlük ev kiralama işi için yapılmış bir sitede bu işi yapmalısınız. Örnek : Hera Club Residence ve Özyurtlar Residence gibi siteler. 2. İse maliyeye kayıt olup verginizi mutlaka ödeyeceksiniz. Bina kendinize ait dahi olsa mahalle sakinlerini rahatsız edecek bir lokasyonda olmamalıdır. Bu şartları yerine getirebiliyorsanız hiç bir sorun yaşamadan günlük kiralık ev işi yapa bilirsiniz.


Komşumuz Evini Günlük Kiraya Veriyor !

Komşumuz evini günlük kiraya veriyor. Binamıza girip çıkan belli değil. Bu durum bizi huzursuz ediyor. Bakınız bir vatandaşın foruma açtığı konuyu aynen siz de okuyun.

günlük kiralık ev işi yasal mı

İşte biraz önce bahsettiğim konu tamda buydu. Üst komşunun yaptığı kesinlikle yasal değil. Hemde ahlak dışı bir haraket. Eğer sizde böyle bir durumla karşı karşıya iseniz bağlı bulunduğunuz belediyeği aramanız yeterli. O ev en kısa sürede mühürlenecektir. 


Günlük Kiralık Ev Güvenilir Mi ?

Bu durum tamamen evi kiralamış olduğunuz yere ve kişiye bağlı. Apartmanda günlük ev kiralamak bana göre güvenilir değil, Sadece günlük kiralık ev işi için yapılmış rezidanslar da günlük ev kiralarsanız son derece güvenilir. Ülkemizde bu işi son derece profesyonel yapan kurumsal firmalar bulunmakta. Gizli saklı hiç bir şey yok. Bknz. Han Suite isimli firma. Kapısında kos koca tabela var  günlük kiralık ev yazıyor. 10 Yıldır hizmet veren ve hiç bir şikayet konusuba rastlamadığım bir firma. Güvenilir günlük kiralık ev için bu ve bunun gibi kurumsal firmaları tercih etmelisiniz.


Günlük Ev Kiralamak İçin Gerekenler

Günlük ev kiramak için gereken tek şey 18 yaşından büyük olmanız. Kimliğiniz yanınızda ve 18 yaşından büyükseniz istediğiniz yerden günlük ev kiralaya nilirsiniz. Günlük kiralık evlerin %99'unda evlilik şartı aranmıyor.


Günlük Ev Kiralamak Suç Mu ?

Hayır değil. Günlük ev kiralamak hiç bir şekilde suç değildir. Ülkemiz yasalarına göre sözleşme serbestisi vardır. İstediğiniz evi istediğiniz kadar kiralayabilirsiniz.


Günlük Kiralık Ev Şikayet

Günlük ev kiraladım fakat mağdur edildim. Bu her hangi bir sebepten olabilir. Günlük kiralık evlerin bağlı olduğu bir oda yada dernek yok. Bu sebeple şikayetinizi direkt ev kiraladığınız semtin kaymakamlığına yapınız. Oldukça etkili sonuç alırsınız.


Günlük Kiralık Ev İşi Nasıl Yapılır ?

Yazımın başında 1. maddede bahsettiğim 2 şartı yerine getirerek günlük kiralık ev işi yapılır. Ancak 10 yıldır İstanbul'da 100'ün üzerinde daire ile bu işi yapan biri olarak sizlere bir tavsiyem var. İstanbul'da günlük kiralık ev işi yapmayın. Sektörün cılkı açtı. Talebin çok üzerinde günlük kiralık ev var.


Günlük Kiralık Ev Gizli Kamera

Günlük kiralık evlerde gizli kamera var mı, günlük kiralık ev kamera kayıtları.

Bu tamamen forumlarda türemiş bir şehir efsanesidir. Hiç bir günlük kiralık ev de gizli kamera yoktur. Böyle bir adli vaka yaşanmamıştır.


Günlük Kiralık Ev Genelgesi

Ülkemizde günlük kiralık ev sektörü ile alakalı yasal düzenleme ve ruhsatlandırma yasa çalışmaları bir dönem yapılmıştı. Fakat sektörün resmiyet kazanmasını istemeyen otel işletmecilerinin hükümete yaptığı baskı sonucu günlük kiralık ev genelgesi içi boş bir a4 kağıdından öteye gidememiştir. Günlük kiralık ev genelgesi diye bir şey yoktur arkadaşlar. Boşuna vakit harcvayıp aramayın.

Toplam

27

İlan

Toplam

11

İlan

Güncel Sektör Haberleri

Günlük Kiralık Ev Sektörü Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey Ülke genelinde günlük olarak kiraya verilmek suretiyle işletilen ev sayısı 150 bine ulaşmış durumda. Buna rağmen
Hera Club Residence İletişim | Hera Club Residence Telefon Hera Club Residence Günlük Konaklama Hizmeti Sunulan 400 Üniteli Bir Komplekstir. Konaklama Hizmetleri Yaklaşık 25 Adet
Günlük Kiralık Ev Genelgesi Günlerdir merakla beklenen günlük kiralık ev genelgesi İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelindeki tüm valiliklere gönderildi. Genelge